platforma blogowa portalu gazeta pomorska

Mieszkańcy Torunia i Szubina na liście Interpolu

Już wiemy, jak to się stało, że dwa mężczyźni, mieszkańcy naszego regionu trafili na listę top poszukiwanych Interpolu. Na początek, gwoli przypomnienia: Jacek Seipolt jest ścigany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy, które pochodziły z działalności nielegalnej organizacji. Ma 44 lata. Drugim poszukiwanym jest urodzony w 1967 roku  w Toruniu Yatzek Sobekh (tak brzmi jego nazwisko w międzynarodowym liście gończym). Co przeskrobali? Poniżej odpowiedź z Komendy Głównej Policji.

SEIPOLT JACEK ur. 24.04.1972 w Szubinie, jest poszukiwany międzynarodowo od 2014 r. na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Okręgowy w Legnicy za przestępstwa z art.  258.1 KK- działalność w grupie przestępczej (zagrożenie karą 5 lat pw) oraz 299.1 i 5 KK- pranie pieniędzy (zagrożenie karą 10 lat pw. ) oraz Czerwoną Notą  poszukiwawczą za pośrednictwem Interpolu we wszystkich krajach świata. W/W wraz z innymi osobami brał udział w grupie przestępczej  mającej na celu popełnianie przestępstw zawiązanych z nielegalnym obrotem paliwami  oraz podejmującej czynności prania pieniędzy pochodzących z popełniania tych przestępstw. Przestępstwa popełniane były na terenie Polski.

Sobiech Jacek ur. 14.05.1967r.   poszukiwany jest przez władze rosyjskie Czerwoną Notą celem aresztowania i ekstradycji do Rosji za spowodowanie wypadku drogowego w  kwietniu 2013r. na terenie Białorusi poprzez przekroczenia dozwolonej prędkości, w wyniku której śmierć poniosły 3 osoby. W/w osoba widnieje w bazie Interpol jako poszukiwana  od  maja 2015r. Nakaz aresztowania został wydany w listopadzie 2013r. przez Borovskiy Sąd Rejonowy prowincji Kaługa w Rosji.”

Zostaw komentarz