platforma blogowa portalu gazeta pomorska

Koszmar w domu Oliwii

W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy trwa proces 23-latka oskarżonego o znęcanie się nad córką. 4-miesięczne dziecko w październiku ubiegłego roku cudem uniknęło śmierci. Odniosło jednak tak poważne obrażenia, że nie wiadomo, czy kiedykolwiek dziewczynka odzyska pełną sprawność.

W sądzie zeznawała psycholog dziecięca, która badała starszą córkę w tej samej rodzinie. Wizyta z tym dzieckiem w poradni psychologicznej odbyła się jeszcze przed wystąpieniem obrażeń u dziewczynki. Matka przyszła do psychologa ze swoją 2-letnią córeczką, u której występowało opóźnienie mowy. – Są również opóźnione inne obszary rozwoju dziecka, między innymi rozpoznawanie poleceń – wyjaśniała psycholog. Dziewczynka łatwo stawała się agresywna. – Nie można wykluczyć, że te zachowania są związane z trudną sytuacją emocjonalną w domu – dodała. Była to już druga wizyta Pauliny W. u specjalisty ze starszą córką. Wtedy też matka zdobyła się na wyznanie i opowiedziała o sytuacji, jaka panuje w domu.

Tymczasem dopiero w tym roku weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego zaostrzającego kary za znęcanie się nad dziećmi. Teraz nawet za nieinformowanie policji o przemocy grozi nawet do 3 lat więzienia.

Zostaw komentarz